Dahua SG4020 upravljivi Layer 2 switch 20 portova za mrežu
SLIČNI PROIZVODI
Hoćeš kontrolu nad mrežom i odvajanje kamera od računara, ali ti dvadeset šest portova nije potrebno za srednju mrežu. Dvadeset portova je prava mera. Dahua SG4020 je upravljivi Layer 2 switch sa 20 portova. Namenjen je srednjim mrežama u kancelariji, radnji ili manjoj firmi gde tražiš VLAN segmentaciju i kontrolu saobraćaja, ali ne preplaćuješ veliki switch.
Zašto upravljivi switch srednje veličineMala kancelarija ili radnja često ima previše uređaja za običan switch, ali premalo za najveći upravljivi. SG4020 sa dvadeset portova pogađa tu sredinu i daje ono što običan switch nema: VLAN segmentaciju za odvajanje kamera, računara i gostujuće mreže. To podiže bezbednost i red, a ostavlja dovoljno portova za srednju mrežu sa rezervom za rast.
Šta SG4020 radi drugačijeDvadeset portova povezuju uređaje, a Layer 2 upravljanje daje VLAN i kontrolu saobraćaja preko mrežnog interfejsa. Odvajaš grupe uređaja u zasebne celine koje se ne vide međusobno, pa provala u jednu ne vodi do ostalih. Pristupni je switch, za sloj gde se kače krajnji uređaji. Za srednju mrežu kojoj treba kontrola bez velikog rek switcha, ovo je prava mera.
Tehničke karakteristike ModelSG4020 TipUpravljivi pristupni switch (Layer 2) Portovi20 SegmentacijaVLAN, odvajanje grupa uređaja UpravljanjePreko mrežnog interfejsa Kontrola saobraćajaPrioriteti i nadzor portova Napajanje uređajaBez PoE NamenaSrednje mreže kancelarije i radnje Najčešća pitanja Kada da uzmem SG4020 umesto SG4028?Uzmi SG4020 kad ti je srednja mreža i dvadeset portova dovoljno, a hoćeš upravljanje i VLAN. SG4028 sa dvadeset šest portova je za veću mrežu sa više uređaja. Oba daju istu vrstu kontrole, razlika je u broju portova. Biraj prema broju uređaja koji povezuješ, sa malom rezervom za rast.
Šta dobijam VLAN segmentacijom?Odvajaš kamere, kancelarijske računare i gostujuću mrežu u zasebne logičke celine koje se ne vide međusobno. To podiže bezbednost, jer provala u jednu grupu ne vodi do ostalih, i red, jer saobraćaj grupa ne smeta jedan drugom. Običan switch sve drži u jednom ravnom sloju, bez te kontrole.
Da li mi treba mrežno znanje?Za osnovno povezivanje switch radi i bez podešavanja, ali za VLAN i upravljanje treba ti osnovno mrežno znanje ili pomoć instalatera. Podešavanje ide preko mrežnog interfejsa. Ako ti segmentacija nije potrebna, a hoćeš samo da povežeš uređaje, jednostavniji neupravljivi switch je dovoljan i lakši za rad.
Da li napaja kamere?Ne. SG4020 nema PoE, pa ne napaja kamere ni access pointe preko kabla. Namenjen je upravljanju i povezivanju uređaja sa svojim napajanjem. Ako ti treba upravljivi switch koji i napaja kamere, pogledaj upravljive PoE modele. SG4020 je za kontrolu i segmentaciju mreže, ne za napajanje.
Za kakav prostor je idealan?Za kancelariju, radnju ili manju firmu sa srednjom mrežom, gde je važno odvojiti grupe uređaja i kontrolisati saobraćaj, ali nema toliko uređaja da bi trebao najveći switch. Dvadeset portova daje dovoljno mesta sa rezervom. Za malu kućnu mrežu bez potrebe za VLAN-om, dovoljan je jednostavniji neupravljivi model.
{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [ {"@type": "Question", "name": "Kada da uzmem SG4020 umesto SG4028?", "acceptedAnswer": {"@type": "Answer", "text": "Kad ti je srednja mreža i dvadeset portova dovoljno, a hoćeš upravljanje i VLAN. SG4028 sa 26 portova je za veću mrežu. Oba daju istu kontrolu, razlika je u broju portova."}}, {"@type": "Question", "name": "Šta dobijam VLAN segmentacijom?", "acceptedAnswer": {"@type": "Answer", "text": "Odvajaš kamere, računare i goste u zasebne celine koje se ne vide. Podiže bezbednost jer provala u jednu grupu ne vodi do ostalih, i red jer se saobraćaj ne meša."}}, {"@type": "Question", "name": "Da li mi treba mrežno znanje?", "acceptedAnswer": {"@type": "Answer", "text": "Za osnovno povezivanje radi i bez podešavanja, ali za VLAN treba osnovno znanje ili pomoć instalatera, preko mrežnog interfejsa. Ako segmentacija nije potrebna, neupravljivi je lakši."}}, {"@type": "Question", "name": "Da li napaja kamere?", "acceptedAnswer": {"@type": "Answer", "text": "Ne, nema PoE. Namenjen je upravljanju i uređajima sa svojim napajanjem. Za upravljivi switch koji i napaja kamere pogledaj upravljive PoE modele."}}, {"@type": "Question", "name": "Za kakav prostor je idealan?", "acceptedAnswer": {"@type": "Answer", "text": "Za kancelariju, radnju ili manju firmu sa srednjom mrežom gde je važno odvojiti grupe i kontrolisati saobraćaj. Za malu kućnu mrežu bez VLAN-a dovoljan je jednostavniji model."}} ] }















